Kamczatka

 

KAMCZATKA (11 dni)

Pietropawłowsk Kamczacki • Dolina Gejzerów • Wulkan Koriacki • Wulkan Awaczyński • Rzeka Bystra • Zatoka Awaczyńska • Wyspa Babushkin Kamen, Tree Brata i Starichkov • Wulkan Mutnowski • Wulkan Goriełyj • Paratunka

Kamczatka to jeden z najpiękniejszych regionów Rosji. Na mierzącym ponad 1000 km półwyspie tajga i tundra łączą się w jedno. Ten bardzo aktywny obszar wulkaniczny to prawdziwy raj dla miłośników przygód. W regionie jest ponad 100 wulkanów - niektóre dawno wygasłe, ale 29 jest nadal aktywnych, otaczają je pola lawy tworzące księżycowy krajobraz.. Największy z nich, Kluczewska Sopka, wyrzuca średnio 55 mln ton lawy rocznie. Procesy zachodzące głęboko pod powierzchnią ziemi są przyczyną powstawania licznych gorących źródeł i gejzerów - najpiękniejsze są w Dolinie Gejzerów w Kronockim Parku Narodowym, wpisanym na Listę UNESCO. Kamczatkę pokrywają lasy mieszane i równiny z olbrzymimi trawami, zamieszkane przez wiele gatunków zwierząt, m.in. żyją tu niedźwiedzie brunatne, stada reniferów, muflonów, ptaki, a w krystalicznych rzekach łososie. Wyprawa dla odważnych podróżników żądnych mocnych wrażeń! Gwarancja niezapomnianych przeżyć!

PKCKAMC mapa

 

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do PIETROPAWŁOWSKA KAMCZACKIEGO, głównej bazy wypraw na Kamczatkę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

pkckamc 4

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): niezapomniana wycieczka helikopterem do DOLINY GEJZERÓW. Lot nad wulkanami: Karymskim i Małym Semiaczykiem z turkusowym jeziorkiem w kraterze. Wędrówka po jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na Ziemi, drugim co do wielkości, po amerykańskim Yellowstone, zbiorowisku gejzerów na świecie. Regularne wybuchy gejzerów tworzą kilkudziesięciometrowe fontanny wrzącej wody, a białe kłęby pary wznoszą się nawet na wysokość trzystu metrów. Towarzyszy temu ostry odór siarki. Skalne zbocza wśród bujnej roślinności i drzew mienią się niesamowitą gamą kolorów, żółci, brązów i czerwieni. Wszystko to razem tworzy niezapomniany spektakl. Wycieczkę kończy obiad w dolinie. Przejazd samochodami terenowymi szutrową drogą („off road”) do bazy turystycznej położonej u podnóża Wulkanu Awaczyńskiego. Kolacja. Zakwaterowanie w pokojach kilkuosobowych, nocleg.

pkckamc 2

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przygotowanie do wyprawy: zapoznanie z trasą, mapą, wskazówki dotyczące podróży i bezpieczeństwa, przygotowanie sprzętu trekkingowego. Wejście zboczem WULKANU KORIACKIEGO i na górę Camel (trasa ok. 4-5 godz.). Obiad. Zakwaterowanie w domkach kempingowych. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rozpoczęcie 6-8-godzinnej trasy. Trekking na WULKAN AWACZYŃSKI (2749 m n.p.m.) po zastygłej lawie i jęzorach lodowca. Na górze liczne fumarole i wykwity siarkowe. Ze szczytu wspaniały widok na Pietropawłowsk Kamczacki, Elizovo, zatokę i dolinę rzeki Avacha, wulkany: Vilyuchinsky, Mutowski i Goriełyj na południu, dolinę rzeki Nałychewo, wulkany Żupanowski i Dzenzur na północy, wielki stożek Wulkanu Koriackiego na zachodzie. Przejazd do Pietropawłowska Kamczackiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

pkckamc 0

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miejsca rozpoczęcia spływu i przygotowanie do raftingu po RZECE BYSTREJ: zapakowanie rzeczy do toreb zabezpieczających, przygotowanie pontonów, zapoznanie się z trasą i zasadami bezpieczeństwa. Rozpoczęcie spływu wśród bujnej, dzikiej roślinności, dziewiczej przyrody, nietkniętej jeszcze przez człowieka. Kolacja przy ognisku z rybami i uchą, czyli zupą rybną. Nocleg w namiotach.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Kontynuacja spływu rzeką Bystrą. Podczas spływu czas na wędkowanie, zbieranie grzybów i jagód. Obserwacja ptaków, jeleni i lisów. Szansa na zobaczenie w środowisku naturalnym orła bielika olbrzymiego i niedźwiedzia brunatnego, którego największa populacja na świecie występuje na Kamczatce. Kolacja przy ognisku, nocleg.

pkckamc 1

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Zakończenie spływu. Przejazd do Pietropawłowska Kamczackiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Rejs kutrem rybackim wzdłuż ZATOKI AWACZYŃSKIEJ z widokiem na wulkany Awaczyński i Koriacki. Obserwacja ptasich gniazd na wyspach BABUSHKIN KAMEN i TREE BRATA. Przepłynięcie krótkim odcinkiem Oceanu Spokojnego do wyspy STARICHKOV. Możliwość wędkowania, a także podziwiania przyrody i żyjących tam fok, orek, delfinów, wydr morskich, a nawet wielorybów. Obiad na łodzi. Zakończenie rejsu. Przejazd samochodami terenowymi szutrową drogą („off road”) do podnóży Wulkanu Mutnowskiego. Rozbicie obozu, kolacja, nocleg w namiotach.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Trekking (trasa ok. 8-godz.) na WULKAN MUTNOWSKI (2323 m n.p.m.). Widoki na aktywne fumarole, błotne wulkany i kratery, jeziora górskie. Strome, kolorowe od minerałów ściany otaczają szeroki i głęboki krater z licznymi jeziorami i błyszczącym lodowcem. Krater wulkanu jest jednym z fenomenów Kamczatki. Powrót do obozu. Kolacja, nocleg w namiotach.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyprawa (trasa ok. 8-godz.) na WULKAN GORIEŁYJ (1829 m n.p.m.). Masyw tego wulkanu ma kilka szczytowych kraterów i ok. 30 żużlowych stożków. Spacer wokół strumieni zastygłej lawy dwóch sąsiadujących ze sobą kraterów: jednego z jasnozielonym żrącym jeziorkiem, a drugiego z turkusową wodą, gdzie na ścianach krystalizuje się siarka. Przejazd do resortu PARATUNKA. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Odpoczynek na basenie z gorącymi termalnymi źródłami. Nocleg.

pkckamc 7

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wizyta na targu rybnym. Zakupy. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

WYDARZENIA:
sierpień - festiwal Volcano Day - Wulkan Awaczyński

ŚWIADCZENIA:
10 noclegów na trasie: 4 w hotelach klasy turystycznej, 2 w kilkuosobowych domkach kempingowych, 4 w namiotach • wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji (część posiłków przygotowywana w warunkach polowych) • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazd autokarem i samochodami terenowymi • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
UWAGI:

  1. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty należy przesłać co najmniej na 21 dni przed wylotem na adres: ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel.: 022 448 68 88, z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo w jej uzyskaniu: 370 PLN/os.
  2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 170 EUR.
  3. Opłata fakultatywna: wycieczka helikopterem do Doliny Gejzerów: ok. 770 EUR
 

logo-new-nam-m

Więcej ofert...
szczegółowe informacje, indywidualne dopasowanie oferty, rezerwacja

Centrum Podróży NAM
ul. Chopina 26-28, 62-800 Kalisz,

tel.    +48 62 767 72 31
kom. +48 730 626 626

kom. +48 731 626 626

e-mail:internet@nam.com.pl
e-mail: kontakt@nam.com.pl

call-center2

TOP DNIA !!!

Bułgaria - Słoneczny Brzeg

Perla /3*/ 2 posiłki
01.09-08.09/ Warszawa

1542 PLN/os.

2159 PLN/os.

hotele_button

MENU GŁÓWNE

Strona główna
_______________________________________
NAM - O Firmie
_______________________________________
Nasze biura
_______________________________________
Dyplomy / referencje
_______________________________________
Ubezpieczenie
_______________________________________
LOTNISKA w Polsce
_______________________________________
LOTNISKA w Niemczech
_______________________________________
Rezerwacja / zapytanie

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę Super Oferty i Promocje!!! Zapisz się do naszego newslettera!!!
Regulamin

Działalność pozostała

NAM - developer
_______________________________________
NAM - wynajem biur
_______________________________________
NAM - sprzedaz gruntow / nieruchomości
_______________________________________
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com